سازمان بسیج حقوقدانان استان خراسان جنوبی برگزار نمود:

دوره مقدماتی حقوقدانان طراز انقلاب اسلامی با محوریت«فلسفه حقوق وسیاست»

دوره مقدماتی حقوقدانان طراز انقلاب اسلامی با محوریت«فلسفه حقوق وسیاست» به یاد شهید جاوید الاثر«عیدمحمد هاشم زهی» در تاریخ ۲۸ و ۲۹ تیرماه توسط سازمان بسیج حقوقدانان خراسان جنوبی برگزار گردید.

محمود سموئی مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان در مراسم افتتاحیه این دوره ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان و مدعوین حاضر در جلسه  به تبیین اهداف،اهمیت وضرورت برگزاری این دوره پرداخت. وی با اشاره به اینکه برای تحقق تمدن نوین اسلامی به دو عنصر اصلی تولید فکر و تربیت نیروی انسانی نیازمندیم،و از طرفی منابع علمی رشته حقوق که در دانشگاه ها تدریس می شود می بایست با فقه اسلامی تطابق داشته باشد. وی در ادامه یکی از مهمترین ماموریت های عدالت کامل،مبارزه با فساد و اشرافی گری و در نهایت تمدن اسلامی را تشکیل داد که بتوانیم نیروی متعهد،متخصص،با فکر و اندیشه اسلامی و انقلابی تربیت نماییم.ایشان اظهار امیدواری کرد این دوره مقدمه و شروعی باشد برای این کار بزرگ و در آینده نه چندان دور شاهد تحقق اهداف عالی اسلام و انقلاب باشیم.

در ادامه جلسه افتتاحیه، حجت الاسلام والمسلمین وحدانی نیا معاونت فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان به بیان نکات اخلاقی و ضرورت تربیت حقوقدانان طراز انقلاب اسلامی پرداختند.

پس از مراسم افتتاحیه جلسات آموزشی دوره بر مبنای مشخص شده توسط اساتید محترم به شرح زیر برگزار گردید.

روز اول دوره جناب آقای دکتر عزیزی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه مباحث مربوط به کلیات،تعاریف و اصطلاحات مکاتب حقوقی،رابطه حقوق و دین و همچنین نظام حقوقی اسلام و ویژگی های آن را بیان نمودند.

روز دوم دوره با حضور جناب آقای دکترچهکندی نژاد عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه با مبحث منابع حقوق اسلام آغاز و در ادامه جناب آقای دکتر دهقان استاد دانشگاه، مباحث مشروعیت حکومت در فلسفه سیاسی اسلام و ولایت فقیه را تدریس نمودند و پس از آن از اعضا شرکت کننده در دوره آزمون گرفته شد و سپس مراسم اختتامیه با ارائه گزارش دوره توسط سموئی مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان آغاز و در ادامه سردار قاسمی فرمانده محترم سپاه استان مطالبی در زمینه ویژگی ها و مشخصات حقوقدان انقلابی و لزوم تربیت حقوقدانان طراز انقلاب بیان نمودند.سپس کلیپی از شهید جاویدالاثرعیدمحمد هاشم زهی پخش و در پایان از اساتید و عوامل اجرایی دوره با حضور فرمانده محترم سپاه استان تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.