نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آنچه در صحنه میدانی بین‌الملل مشاهده می‌شود نبرد تمام عیار حق و باطل است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز آنچه که در صحنه میدانی بین‌الملل مشاهده می‌شود نبرد تمام عیار میان حق و باطل است گفت: اگر تمام دنیا را ابوجهل‌ها پر کنند بازهم هیچگاه علم شکست نمی‌خورد.

 آیت‌لله سیدعلیرضا عبادی در مراسم سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه بیرجند اظهار داشت: علم به معنی صحیح آن همواره بر جهل پیروز است لذا اگر تمام دنیا را ابوجهل‌ها پر کنند هیچ‌گاه علم شکست نمی‌خورد.

وی افزود: حق هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد و اگر آن کسی که شعار حق می‌دهد و مدعی حق است شکست بخورد بداند که حق واقعی نبوده چرا که خود حق شکست‌ناپذیر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وقتی ابوجهل‌ها زندگی را پر کرده باشند راه پیروزی، تحمل سختی‌ها است و برگ برنده را نیز به کسی می‌دهند که در آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید.

عبادی افزود: اگر زندگی را بر حقیقت علم و حقیقت عقل و عدل تنظیم کردید و در مقابل ظلم و جهل ایستادید این خود عین پیروزی است و در اینجا بحث پیروزی و شکست و خیر و شر نیست بلکه این هر دو طرفش خیر است.

وی با بیان اینکه امروز آنچه که در صحنه میدانی بین‌الملل مشاهده می‌شود نبرد تمام عیار میان حق و باطل است بیان داشت: نباید به مسائل زودگذر دل ببندیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: امروز می‌بینیم برخی نه در زاویه علم بلکه از زاویه جهل شکست می‌خورند، جهل هیچ‌گاه بر باطل پیروز نمی‌شود و اگر ما زندگی خود را طوری تنظیم کنیم که تمام زاویه‌هایش را متکی به علم باشد همواره پیروز هستیم.

عبادی افزود: وقتی انسان در نظام احسن به عنوان اشرف مخلوقات برای هدف فوق‌العاده خلق شده، پیروزی‌اش این است که به هدفش برسد و خودش را براساس عدل، حق و عقل بسازد.

وی بیان کرد: آن‌هایی که بیان می‌کنند عدل و حق در مقابل ظلم و باطل شکست می‌خورد یک اظهارات عوام‌فریبانه انجام می‌دهند بیان داشت: همواره بحث پیروزی حق در انواع مسائل سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مطرح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: نظام هستی نظام احسن است و اگر این موضوع را درک نکردیم مشکل از خود ما است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.