آیت‌الله عبادی:

چرا در مرزها و مناطق آزاد بازارچه‌های مرزی جلوی کالای قاچاق گرفته نمی‌شود؟

با بیان اینکه قانون مشکل‌زا نیست بلکه مجری‌ها مشکل‌زا هستند، گفت: چرا در مرزها و مناطق آزاد بازارچه‌های مرزی جلوی کالای قاچاق گرفته نمی‌شود؟

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مجمع جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: جوانان سرمایه بزرگ جامعه هستند آنها بودند که جوانی خود را گذاشته و امروز پیر شدند و جوان محصول تلاش و کوشش معلم، استاد و خانواده است.

وی با بیان اینکه جوانی برآمده از سعی، تلاش و کوشش است و همه باید قدر جوانی خود را بدانند گفت: نباید سرمایه‌های مادی در خدمت منافع عده‌ای خاص قرار گیرد و باید تلاش کوشش شود اگر معادن، صنایع و باقی زمینه‌ها است در دسترس همه خصوصاً جوانان قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی افزود: قانون مشکل‌زا نیست بلکه مجری‌ها مشکل‌زا هستند و حسن اجرای قانون مشکل دار و اگر کار در چهارچوب قانون نباشد از هم می‌پاشد.

عبادی بیان کرد: چرا با وجود اینکه منابع محصولاتی زیادی در استان وجود دارد اما صنایع تبدیلی نداریم که جوان به کار گرفته شود و چرا در مرزها و مناطق آزاد بازارچه‌های مرزی جلوی کالای قاچاق گرفته نمی‌شود.

وی افزود: اگر برای جوان نسل آینده خود از نظر رشد علمی، فرهنگی، اقتصادی و کارآیی برنامه‌ریزی نشود، جامعه آسیب می‌بیند چون نیرویی که می‌تواند کار کند و قدمی برای جامعه خود بردارد نیروی جوان است.

وی بیان کرد: نظام، اختیار را در دست مردم داد اما گاهی خود ما کوتاهی می‌کنیم و اگر دقت کافی در انتخاب افراد کارشناس، کارآزموده، متعهد و دور از بازی‌های صنفی و حزبی داشته باشیم و فکر و انتخاب امور را در دست آنها دهیم مشکلات برطرف می‌شود.

رئیس مجمع جوانان استان خراسان‌جنوبی نیز در این دیدار گفت: مجمع جوانان استان کار خود را از اواخر بهمن ماه آغاز کرده و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در بخش‌های مختلف اجتماعی، کارآفرینی، ورزش و تندرستی را دنبال می‌کنند.

قهوه‌چی افزود: هدف این مجمع بیان بهتر مطالبات جوانان و هدفمند کردن مباحث در حوزه تخصصی بوده و برنامه‌‌های مختلفی داشته که این برنامه‌ها در نوع خود بی‌نظیر است و در حوزه جوانان و سازمان‌های مردم نهاد مشکلاتی هم وجود دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.