حوادث اخیر

تحلیل حوادث اخیر از دیدگاه استاد دانشگاه جناب آقای دکتر یدالله دهقان

در طول هفته ی گذشته حوادثی در سطح کشور روی داد که آسیب ها و صدمات بزرگی را بر پیکره ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد نمود .ایشان در ادامه بیان نمودند .....

تحلیل حوادث اخیر دی ماه ۹۶ – دکتر یدالله دهقان-مدرس دانشگاه

 

در طول هفته ی گذشته حوادثی در سطح کشور روی داد که آسیب ها و صدمات بزرگی را بر پیکره ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد نمود .

 

با بررسی این حوادث می توان ریشه های بروز آن را در دو موضوع داخلی و خارجی تقسیم بندی نمود:

در بعد داخلی جنبه واقعی و درست و حقیقی ماجرا از افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم به ویژه اقشار ضعیف و پایین دست جامعه حکایت داشت و باعث نارضایتی هایی در سطح کشور از نظام و مسئولین شده بود که البته رهبر معظم انقلاب بخوبی این موضع را چند ماه پیش بیان کرده و فرمودند حضور مردم در راهپیمایی ها و ایجاد شکوه و عظمت دموکراسی به معنی این نیست که مردم گله مند نیستند بلکه مردم گله مند هستند. لذا این بستر در سال های اخیر در کشور ایجاد و زمینه نارضایتی بخشی از جامعه را از عملکرد دولت (به معنای عام آن) ایجاد کرده بود.

 

در بعد خارجی دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و در راس آنها آمریکا و ایادی وابسته به او در سطح منطقه پی در پی در اجرای طرح ها و توطئه های خود در برابر کشور ایران، شکست خورده و عقده ای بزرگ برای زمین گیر کردن کشور در دل می پروراند و در این راستا شکست پروژه ی بزرگ داعش در منطقه به وسیله ی ایران بر آتش خشم و غضب آنان بیش از پیش افزوده بوده و لذا آنان به دنبال کوچکترین فرصت برای تلافی و ایراد ضربه به کشور بودند بنابراین با آغاز اعتراضات به حق و آرام مردم در برخی از شهرهای کشور بلافاصله دشمنان نظام وارد صحنه شده و هدایت جریان را به دست گرفتند به طوری که به جرات می توان گفت آشوب های  اخیر در کشور طرحی راهبردی و عملیاتی از سوی آمیریکایی ها، سعودی ها و صهیونیست هاست که قرار بود در سال آینده اجرا شود ولی آنها با توجه به شرایط پیش آمده در ایران و منطقه دست به اجرای زود هنگام این طرح زدند که با هوشیاری مردم و اقدامات انتظامی و امنیتی در فاز نخست شکست خورد.

 

طرح و برنا مه ی اغتشاشات اخیر هم به لحاظ راهبردی و هم به لحاظ امنیتی طراحی خارجی بود که با استفاده از بستر اجتماعی پیش گفته شکل گرفت.

 

بر اساس اطلاعاتی که در رسانه های خارجی درج کردند آمریکایی ها در کاخ سفید، مرکزی را برای تغییر ساختار ایران ایجاد کردند و گفتند که باید از رکود اقتصادی برای شورش های ملی و قومی استفاده کرد آنان منافقین را جمع آوری و از بستر شبکه های اجتماعی برای پردازش و تولید محتوا برای زمینه سازی اغتشاشات استفاده کردند.

 

آمریکایی ها، صهیونیست ها و اسرائیلی ها در فاز نخست دنبال آشوب گسترده با مدل سوریه و لیبی بودند،در فاز دوم سعی داشتند آشوب را به سمت عملیات مسلحانه ئ تسخیر و تصرف ببرند و نهایتا در فاز سوم با ورود گروه های تروریستی از مرزها و استان ها به سمت تهران حرکت کنند.

 

که به لطف خدای متعال و هدایت رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم شریف و همیشه در صحنه ی ایران باز هم تیر آمریکا و ایادی منطقه ایش به سنگ خورده و ایران اسلامی از توطئه ای دیگر سربلند خارج شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.