امام جمعه موقت بیرجند:

مسئولان برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تلاش کنند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه مسئولان برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تلاش کنند گفت: ملت ایران بیش از هزار سال است که پای اسلام ایستاده و هزینه داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مختاری ظهر امروز در خطبه های عبادی, سیاسی این هفته نمازجمعه شهرستان بیرجند با اشاره به موضوع بلاهای دنیوی و آخروی، اظهار داشت: باتوجه به زیر نظرداشتن بدخواهان نظام و تمرکز آنها بر روی ما در نظر بگیریم هر اقدامی که سبب بدبینی توده های مردم به نظام شود خیانت به شهدا است و باید از آن پرهیز کنیم.

وی بیان کرد: طلب عافیت یعنی از بلاهای دنیا و آخرت دور بمانیم و انسان عاقل همواره تلاش می کند نه تنها از بلاهای آخروی محفوظ بماند بلکه نباید بلاهای دنیوی را نیز دست کم بگیرد.

وی افزود: دست کم گرفتن این بلاها به ویژه بلاهای دنیوی سبب می شود بر اثر این گرفتاری ها و بلاها دین، ایمان و آخرت خو را از دست دهد بنابراین باید کاری کند این بلاها به حداقل برسد و بلاهای که قابل جلوگیری نیست به ما آسیبی نزند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه انسان با رعایت ۵ اصل می تواند بلاهای دنیوی و آخروی را به حداقل برساند، تصریح کرد: عالم، عالم اسباب است و انسان باید از عقل، علم و تجربه به درستی استفاده و گوش و چشم خود راباز کند و اسباب بلا را شناسایی و از خود دور کند.

وی افزود: یکی دیگر از اصولی که گرفتاری و بلاها را دور می کند صدقه است به گونه ای که در روایت ها و کلام قرآن آمده است که صدقه هفتاد نوع بلا را رفع و مرگ بد را ازانسان دور می کند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به مناسبت های هفته، اظهار داشت: هشتم ربیع اول مصادف با ششم دیماه سالروز ولادت با سعادت امام حسن عسکری(ع) و همچنین چهارم ربیع الاول دوم دیماه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است که این ایام را به همه مسلمانان جهان به ویژه عاشقانه و پیروان ایشان تبریک عرض می نمایم.

وی با اشاره به سوم دیماه سالروز ثبت احوال، اظهار داشت: پنجم دیماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلاهای طبیعی نام گذاری شده است  و با توجه به زلزله های اخیر در کشور به ویژه زلزله کرمانشاه مسئولان ما باید توجه و دقت بیشتری داشته باشند و مبادا دعواهای بی خود سیاسی سبب غافل ماندن آنان از این مسله مهم شود و دود آن به  چشم مردم برود.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند تصریح کرد: همچنین پنجم دیماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی کشور به دستور رهبر کبیر انقلاب است که این روز رابه حافظان و تلاشگران عرصه امنیت به ویژه سپاه هواپیمایی و برقرارکنندگان امنیت پروازی کشور تبریک می گوییم.

مختاری بیان کرد: هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی امری قرآنی در راستای ریشه کن کردن بی سوادی است که پس از تشکیل این نهضت آثار و برکاتی مطلوبی را به دنبال داشته است و امیدواریم و مسئولان امر همانند گذشته تلاش کنند تا بی سوادی در کشور به صفر برسد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.