مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان

طرح هر مسجد یک حقوقدان در تمامی استان‌های کشور اجرا شده است

مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان گفت: طرح هر مسجد یک حقوقدان به‌صورت آزمایشی در چند سال گذشته در تمامی استان‌های کشور اجرا شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان بسیج حقوق‌دانان، مهدی بهرامیان مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان کشور با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان، گفت: بسیج حقوق‌دانان حمایت خود را از طرح‌هایی که می‌توان از ظرفیت‌های مردمی و نخبگان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، کاهش ورودی پرونده‌ها و اطاله دادرسی استفاده کرد، اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح هر مسجد یک حقوقدان به‌صورت آزمایشی در چند سال گذشته در تمامی استان‌های کشور اجرا شده است، اظهار کرد: با تدبیر رئیس قوه قضائیه این طرح با همکاری دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های مربوطه به‌صورت انقلابی و جهادی با قدرت بیشتری به اجرا درخواهد آمد.

مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان تصریح کرد: اجرای این طرح در ترویج فرهنگ قانون مداری، کاهش ورودی پرونده و کم شدن هزینه‌های دستگاه قضائی بسیار مفید و موثر خواهد بود و باید به این مسئله توجه ویژه‌ای شود؛ رسالت ترویج فرهنگ قانون مداری و افزایش آگاهی‌های حقوقی در بین قشرهای مختلف مردم از جمله اقدامات جاری حقوقدان بسیجی است.

بهرامیان با بیان اینکه سازمان بسیج حقوق‌دانان در تلاش است تا در مساجد سراسر کشور مسائل حقوقی مختلف را از طریق قضات و وکلای حقوقدان عضو این سازمان آموزش دهد، گفت: در طرح هر مسجد یک حقوقدان برنامه‌هایی از جمله ارائه خدمات عمومی و رایگان حقوقی در زمینه‌های تحکیم مبانی خانواده، کاهش طلاق، حقوق مالی، حقوق شهروندی، حقوق کسب‌وکار، قرارداد، چک و سفته و نحوه احقاق حقوق عامه آموزش داده می‌شود.

وی بیان کرد: این سازمان با همکاری قوه قضائیه تمرکز خود را در موضوعات مربوط به خانواده، کاهش طلاق و حقوق مالی افزایش داده است.

مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان ادامه داد: حدود ۲۰۰ نفر از سرشبکه‌های آموزش حقوق و مشاوره‌های رایگان سال گذشته در قم آموزش‌های لازم را دیدند و به توانمندسازی قابل قبولی برای اجرای مأموریت‌های محوله نیز رسیدند.

بهرامیان در پایان اظهار کرد: تا پایان امسال حدود ۳۰ مرکز مشاوره رایگان حقوقی بسیج حقوق‌دانان در شهرهای کشور با هدف دسترسی نزدیکتر مردم به آموزش‌های حقوقی راه‌اندازی می‌شود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.