رئیس قوه قضاییه:

شهدا به ما درس دشمن شناسی و دشمن ستیزی دادند / افرادی که در این کشور ناخالصی دارند، فکر و عملشان ماندگار نخواهد بود / امتداد راهبردی جمهوری اسلامی، هر جایی است که در آن سخن از استکبارستیزی است

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر مسئولان نظام به وصیتنامه شهدا گفت: افرادی که در این کشور به هر دلیلی ناخالصی دارند یا ناخالصی را القا می کنند بدانند که فکر و عملشان ماندگاری نخواهد داشت.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)، تصریح کرد: این جمعیت برای ادای دین نسبت به کسانی آمده اند که خون خود را برای حفظ امنیت، اقتدار، عزت، عظمت و آقایی این کشور و حاکمیت خدا، به مردم و اسلام هدیه کردند.

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به حدیثی نورانی از امام جعفر صادق (ع) ادامه داد: براساس فرموده امام جعفر صادق (ع)، شناخت در چند زمینه برای انسان سالک الی الله ضرورت دارد‌ که این موارد عبارتند از خدا شناسی، دین شناسی، وظیفه شناسی و شناخت جامعه و آسیب‌های موجود در مسیر زندگی اجتماعی.

 

رئیس قوه قضاییه، شهدا را مظهر این معرفت و شناخت دانست و با بیان اینکه شنیدن پیام شهدا نیازمند دارا بودن گوش شنواست، افزود: شهدا به ما درس خداشناسی می‌دهند. آنان خود در مسیر خدا قدم برداشتند و مظهر اخلاص، تلاش و عبودیت برای خدا بودند. ما از این شهدای گرانقدر، باید درس بندگی، عبودیت، دلدادگی به خدا و خداشناسی یاد بگیریم.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه شهدا حقیقتاً به خوبی شناختند که دین از آن‌ها چه می‌خواهد به حرکت زمان شناسانه شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا در معامله ای که تمام آن سود است، جان خود را با خالق خود معامله کردند و جان و جوانی خود را دادند تا بهشت جاودان را از آن خود کنند. 

 

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: شهدا آسیب شناسان خوبی بودند. آنان دشمن شناس و دشمن ستیز بودند. اقتدار، عظمت و عزت امروز ما به به برکت بصیرت آفرینی های امام راحل، رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حافظه الله تعالی) و رشادت های شهداست. دلیل آنکه دشمن می خواهد و نمی تواند اما ایران می خواهد و می تواند، همین دلدادگی ملت بزرگ ما به خدا و آمادگی برای خطر کردن در مسیر خداست.

 

آیت الله رئیسی ادامه داد: جوانان ما دیروز به فرمان امام خود به میدان رفتند و دشمن را شکست دادند. شرایط امروز ما و شرایط امروز دشمن، متاثر از همان حضور است و این آثار، نه صرفا معنوی و ارزشی بلکه به صورت اقلیمی و سرزمینی و به شکلی ملموس قابل رصد و رویت است.

 

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز  در همه میدان‌ها تفوق و برتری از آن جبهه انقلاب و نیرو‌های انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: دیروز میدان جنگ ما مرز‌های جنوب و غرب بود. امروز کشور‌های منطقه، از یمن تا آفریقا، بسیاری از کشور‌ها و به طور کلی هر سرزمینی که در آن سخن از حق خواهی و ایستادگی مقابل استکبار است، امتداد راهبردی جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه پیام دشمن شناسی و دشمن ستیزی شهدای ما امروز به مردم عالم رسیده است، خاطرنشان کرد: شهدا به ما ایستادگی و مقاومت را آموختند و آنچه امروز از عزت، اقتدار و افتخار داریم، نه در بستر راهبرد مذاکره یا تسلیم بلکه در پرتو راهبرد مقاومت اتفاق افتاده است که همراه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است. 

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بدانیم اگر مقاومت و ایستادگی کنیم، دشمن عقب نشینی می‌کند. گرچه برخی طور دیگری قلم زدند و ادبیات دیگری به کار بردند و حرف‌های دیگری بر زبان جاری کردند اما بار‌ها مقام معظم رهبری این نکته را فرمودند.

 

آیت الله رئیسی اظهار کرد: آن دست مبارکی که روی ماشه رفت و پهپاد آمریکایی را ساقط کرد، نشان داد که نظام جمهوری اسلامی در مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن هیچ تردیدی به دل راه نمی‌دهد، آمریکا را دشمن اصلی می‌شناسد و در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا با همه توان می‌ایستد و با همه قدرت آمادگی دارد آن‌ها را در این میدان پشیمان کند.

 

رئیس قوه قضاییه خطاب به خود و همه مسئولان کشور گفت: بیش از همیشه و پیش از همه کار‌ها در اقدامات، به فلسفه شهادت شهیدان و وصیتنامه بلند شهدا نگاه کنیم. شهدا در وصیتنامه‌هایشان عنوان کرده‌اند که برای خدا و به امر ولی فقیه زمان خود به میدان رفتیم، نگذارید ارزش‌ها در این کشور و نظام تنها بماند و باید در مقابل دشمنان با همه وجود ایستادگی کرد تا پرچم دین و ارزش‌های دینی برپا بماند. این وجه اشتراک همه وصیتهاست.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه شهدای ما پیام و سخن دارند و باید گوش‌های ما شنوا باشد، گفت: پیام شهدا عزت، اقتدار، ایستادگی و مقاومت، احساس مسئولیت، امر به معروف و نهی از منکر، اطاعت از فرامین رهبری، ذلت نپذیرفتن در هیچ شرایطی و عزیز بودن در همه شرایط است.

 

رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه خداوند از خون شهدا نمی‌گذرد چون خون آنان متصل به ثارالله (ع) است، تاکید کرد: اظهار کرد: امید آن داریم خداوند گوش‌های همه ما را برای شنیدن پیام روشن شهیدان، سخنان و پیام‌های انسان ساز شهیدان، پیام‌های رقم زننده سعادت دنیا و آخرت شهیدان عطا فرماید.

 

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه همه بدانیم خدا از خون شهیدان نمی‌گذرد؛ چون خون شهیدان متصل به ثارالله است، گفت: این جریان، امتداد عاشورای حسینی است.

 

ممکن است باطل جولانی داشته باشد اما ماندگاری، ثبات و ایستادگی ندارد و وعده خدا آن است که ماندگاری عالم با حق، از آن حق و در مسیر حق است. مسئولان در همه عصر‌ها، نسل‌ها، سال‌ها، روز‌ها، مجلس‌ها، دولت‌ها، ادارات و سازمان‌ها می‌آیند می‌روند اما بدانید که خداوند از خون شهدا نمی‌گذرد.

 

آیت الله رئیسی تصریح کرد: این کشور و این درخت تنومند پرثمر انقلاب اسلامی بر خون مطهر شهیدان نهاده شده است و این خون شهیدان است که این درخت تنومند را آبیاری کرده و می‌کند و کسانی که به هر دلیل در این کشور ناخالصی داشته باشند یا ناخالصی القا کنند، بدانند که فکر و عملشان ماندگاری نخواهد داشت.

 

رئیس قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: تردید ندارم آینده کشور و نظام بسیار روشن است. خون مطهر شهدا چنان این نظام و ملت را تضمین کرده که آینده ما بسیار درخشان است. البته آینده از آن متقین خواهد بود، نه ثروتمندان، قدرت‌مداران و رابطه بازان. مفسدان هیچ جایی در آینده این سرزمین نخواهند داشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.