بروشور حقوقی و تکالیف زائران اربعین حسینی + دانلود

 معاونت فرهنگی قوه قضائیه بروشوری ۹ صفحه‌ای تهیه و زائران اربعین حسینی را نسبت حقوق و تکالیف خود مطلع کرده است.

بروشور حقوق و تکالیف زائران اربعین حسینی مشتمل بر دو بخش «قبل از حرکت» و «برخی قوانین کشور عراق» است. در بخش نخست به موضوع ویزا و گذرنامه اشاره و تأکید شده است که کشور عراق در رابطه با ورود غیر مجاز به این کشور دارای قوانین سختگیرانه‌ای است که می‌تواند منجر به حبس از ۶ ماه تا یک سال شود.

در بخش دوم این بروشور به مسائلی همچون قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور عراق و جرایم ۱۵۰۰ دیناری، حقوق عابران پیاده، قاچاق سلاح و مهمات و رشاء و ارتشاء پرداخته شده است.

 

حقوقدان (شماره پنجم)

پنجمین شماره نشریه حقوقدان ویژه نامه ششمین گردهمایی حقوقدانان بسیجی در مشهد مقدس در شهریور ۹۵ به همت معاونت روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان منتشر شد.

در این شماره که در ۸۷ صفحه تنظیم شده است، گزارشی از عملکرد یکساله بسیج حقوقدانان از شهریورماه ۱۳۹۴ تا شهریورماه ۱۳۹۵ و اقدامات تحولی صورت گرفته در سازمان بسیج حقوقدانان و مراکز استانی منتشر شده است.

دوماهنامه تخصصی عدالت نامه (شماره ششم)

ششمین شماره از دو ماهنامه حقوقی قضایی عدالت نامه در شهریور ماه ۱۳۹۵ منتشر شد.

این مجله که به صاحب امتیازی سازمان بسیج حقوقدانان و مدیر مسئولی دکتر علی بهادری چاپ می شود در این شماره با انتشار گفتگوها و رصد اخبار حقوقی  در سطح داخلی و بین المللی به همراه بررسی موضوعات حقوقی و قضایی سعی کرده است تجمیعی از موضوعات متنوع و در عین حال دارای ارزش علمی و ابتکاری را منتشر نماید.

دو ماهنامه تخصصی عدالتنامه (شماره پنجم)

پنجمین شماره دو ماه نامه تخصصی، حقوق، قانون و قضا «عدالتنامه» ویژه خرداد و تیر ۹۵ به همت سازمان بسیج حقوق دانان منتشر شد.

این دوماه نامه تخصصی تلاش دارد به موضوعات و سوژه های روز جامعه از زاویه حقوقی بنگرد و به بررسی مسائل جامعه وکلا و قضات به طور تخصصی بپردازد.

مطالب این شماره در سرویس های حقوق خوان، حقوق سیاسی، حقوق فرهنگی، حقوق بین الملل، پروژه ویژه(نقد و بررسی حقوقی قرارداد های نفتی جدید موسوم به IOC، پروژه ویژه بررسی تطبیقی لایحه پیشنهادی دولت و سیاست های کلی برنامه ششم و حقوق اقتصادی منتشر شده است.

الزامات حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه

سازمان بسیج حقوق دانان در راستای بررسی ابعاد حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه اقدام به برگزاری همایشی با عنوان "الزامات حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه" نموده است.

کتاب "الزامات حقوقی برنامه ششم توسعه" در چهار بخش شامل:۱ -  کمیته های تخصصی همایش ۲- تولیدات دفاتر دبیرخانه های همایش ۳- آثار پذیرفته شدگان ۴- کادر علمی و اجرایی همایش، به همت پژوهشکده سازمان بسیج حقوق دانان تدوین شده و در ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

گفتنی است گزارش تصویری این همایش را می توانید از طریق کلیک بر روی اینجا مشاهده کنید.